כמה שוקל השור? בבקשה הקדישו 10 שניות מזמנכם

נכתב בתאריך 3/2/2012 בשעה 11:25 מאת ליאור

קבלו את Teddy, השור שיופיע תוך כדי ההרצאה שלי ב-TED (לינק לסיפור המלא).

כבר 2 לילות אני לא ישן בגללו…

איזה פחד.

הוא ענק!

אני חשבתי יותר בכיוון של שור בייבי אבל החבר'ה ב-TED הלכו על זה בגדול!

כדי לבחון איך חכמת ההמונים עובדת לפני ההרצאה (ולהכין גיבוי למקרה של תקלה טכנית) אודה לכם מאוד את תתבוננו היטב בשור ותרשמו את ההערכה שלכם למשקל שלו.

כדי התוצאה תהיה טובה, הרבה אנשים צריכים לתת את הערכה שלהם.. זה ייקח בסה"כ 10 שניות מזמנכם (אשמח גם אם תעבירו הלאה).

אז הנה הוא במלוא הדרו…

clip_image002

clip_image004

clip_image006

 

את המשקל האמיתי אני אחשוף על הבמה ב-TED. עוד 23 ימים (לא שאני סופר!).

אם אתם משתתפים ב-TED, או מכירים מישהו שמשתתף, אודה לכם אם לא תספרו לו על השור. ננסה לשמור את זה בהפתעה…

אנא שלחו את הערכת המשקל שלכם כאן:

 

 • אני מעריך 640 קילו

 • Ronishe

  ליאור שלום,
  ברכותי על הצלחתך ב"טד" . הצלחתך היא הצלחתנו.סוף סוף חדשות טובות הממשיכות להדהד ולהרחיב את חכמת ההמונים שרק בזכות זכייתך התוודעתי לכך ואני נפעמת מהעיניין ומתלהבת מהנושא ולמה?? כי סוף סוף  יש שם והגדרה למה שאני יודעת בתוך תוכי כבר מזמן ובעצם לעתים אני נוהגת להתייעץ עם חברים בתחומי חיים שונים (אך כנראה מעט מדי)אך לא ידעתי שיש ממש תחום שכזה.. האמת היא שבדרך כלל  החברים שלי ולפעמים גם אנשים שאינני מכירה מתייעצים איתי לעתים תכופות  ובעקבותיך הבנתי שבעצם  זה קורה כנראה בגלל שאני מאד סקרנית ובעלת חשיבה יצירתית ולא כל כך שיגרתית. (יש הקוראים לי "אנציקלופדיה מהלכת"… אני ממש לא. אני רק יודעת המון דברים , ומאד מאד אוהבת וגם נהניית  לעזור לאנשים  בפיתרון בעיות קטנות כגדולות  החל ממידע בכל נושא נידרש ועד  חשיבה יצירתית בשילוב היגיון ואינטואיציה בריאה (שבדיעבד אני מבינה שהיתה נכונה ולא באותו רגע) בעצם סוג של סיעור מוחותו. לגעתי סוד ההצלחה הוא "לחשוב" בקול רם, ועכשיו שאני  אומרת /כותבת לך את  זה  אני בעצם מבינה שמה שאתה עושה  דרך ההתייעצות ההמונית שלך זה סוג של סיעור מוחות אדיר. ממש "גלגל ענק" בלונה פארק של החשיבה הקולקטיבית.תשמע, הנושא הזה ממש מרתק!!!זכית וזיכית אותנו. זה כמו לחשוב "מחוץ לקופסא" אבל של הרבה קופסאות וזה אדיר וענק!!!!
  יש לי רק בעיה אחת: אני סובלת מעודף רעיונות( קופירייטרית בדימוס) , המצאות ופטנטים שלא יצאו לפועל עד כה.. ואשמח אם תוכל לתת לי טיפ איך או למי אפשר להציע את רעיונותי הרבים והידע הרב שיש בי (כמו נהר שזורם לשום מקום וחבל (השם השני שלי הוא:"פוטנציאל מבוזבז"?) ועד אז… אשמיח לנדב לך עצות, רעיונות וכל מה  שצריך ואני ממש יהנה מזה.
  ולשאלתך על מישקלו של השור?בדיעבד , אילו התוודעתי לשאלתך לפני הפרסום הייתי אומרת: בערך 500 ק"ג. איך הגעתי למסקנה הזאת? מחוויה אישית שהיתה לי בעיקבות שור ענק  במשקל 500 ק"ג אשר נגח בי  פעם במלוא העוצמה , העיף אותי לגובה 2 מטרים ונחתתי הישר לתוך שלולית מצחינה . בהחלט חוויה מרנינה.
  תמשיך להצליח ואשמח להשתתף ולתרום בכל סיעור מוחות .תודה , רוני