סיכום היום הראשון ב-TED 2013

נכתב בתאריך 26/2/2013 בשעה 8:24 מאת ליאור

אחרי 2 טיסות ארוכות, הגעתי ללוס אנג'לס ומשם ל-Long Beach לכנס טד 2013 השנתי. הפקיד במשטרת ההגירה אמר לי "לפי החיוך שלך רואים שסיבת הביקור שלך היא Pleasure ולא Business".

הוא צודק. בשנה שעברה, ההרצאה שהעברתי גרמה לי להיות בלחץ גדול ולכן לא חוויתי את האירוע כמו כל משתתף רגיל. השנה אני לא מרצה ולכן אני מגיע רגוע ומוכן ללמוד ובעיקר לקבל השראה.

מזג האוויר מושלם ומרכז הכנסים יפהפה.

clip_image002

נרשמתי וקיבלתי את תג המשתתף. חשבתי הרבה מה לכתוב בתפקיד והחלטתי על Dreamer למרות שכדברי השיר, I'm not the only one…

clip_image004

היום הראשון עומד בסימן "מחממים מנועים". זה יום שבו עדיין לא נפתחה הבמה הראשית אבל היו לא מעט הרצאות מפי TED Fellows והצוות של TED.

שמחתי שהפגישה הראשונה היתה עם חברי Cesar Kuriyama. הכרתי אותו באודישנים ושנינו העברנו הרצאה בשנה שעברה. בעקבות ההרצאה הנפלאה שלו, הוא פיתח אפליקציה חדשה יפיפייה שמאפשרת לכל אחד להכין סרט שבו יש שנייה אחת מתוך כל יום בחיים.

קוראים לאפליקציה 1 Second Everyday. אני משתמש בה כבר חודשיים ואני חושב שזאת אחת האפליקציות הטובות ביותר שיש לטלפונים חכמים. מה יותר חשוב מהזכרונות שלנו? ממליץ לכם בחום להוריד ולהשתמש.

מחוץ לאולם יש הרבה עמדות עם הפעלות מרשימות. זאת תכונה שמודדת את היכולת שלנו לחשוב ולהפעיל את המחשב באמצעות המחשבה. הפעם מדובר בפעולות מורכבות ומרשים לראות איך המחשב מגיב.

clip_image006

לאחר מכן התחילו ההרצאה של ה-TED Fellows.

clip_image008

עשרות הרצאות, חלקם פשוט מעולות.

אשתף אתכם כרגע רק בהרצאה אחת שסימנה קו מעניין מאוד של הרצאות בנושא רפואה באמצעות טלפונים חכמים. הבחור הזה פיתח אפליקציה שמאפשרת לצלם סטיק של בדיקת שתן במשך כמה שניות. האפליקציה מפענת ע"י זיהוי הצבעים במשך 30 שניות באופן מדויק את תוצאות הבדיקה. בלי מכשיר יקר, בלי מעבדה, כל אחד פתאום יכול לבדוק מדדים בריאותיים באמצעות הטלפון החכם (ובעתיד ישירות מהאסלה?).

בסוף ההרצאה הוא לקחת דגימת שתן שהוא אסף מאחד המשתתפים לפני ההרצאה להדגמה חיה. כולם חשבו על דבר אחד – מה יקרה אם זה יישפך … 🙂

clip_image010

לאחר מכן הצוות של טד עדכן לגבי כל מה שמתוכנן בעתיד. כל מי ששאל אותי, גם בשנה הבאה יהיו אודישנים אבל הם ייערכו במסגרת אירוע TEDx ברחבי העולם. ההודעה על האודישנים תפורסם בחודשים הקרובים.

אחד המשתתפים ביקש לדעת כמה מהשתתפים שילמו את מחיר כרטיס הכניסה מכיסם הפרטי לעומת תשלום החברה שבה הם עובדים. להפתעתי 2/3 הרימו יד ואמרו שהם משלמים מכיסם הפרטי.

למי שלא יודע, טד הוא ארגון ללא מטרות רווח. Chris Anderson (הבעלים) סיפר שהוא לא מקבל שכר ושהם משתמשים בכל ההכנסות הגבוהות מהכנסים בתשלום במטרה להפיץ את הרעיונות בחינם לכמה שיותר אנשים דרך האינטרנט.

היו גם כמה סרטונים משעשעים (לפחות משעשעים אם אתם חובבי טד) כמו הסרט הזה שמשיג את הבושם – טד (חדי העין יוכלו לראות אותי בשנייה ה-23).

בסוף הערב התכנסו באקווריום לאירוע פתיחה חגיגי.

clip_image012

פגשתי המון אנשים מרתקים אבל פגישה אחת השאירה אותי נבוך מאוד.

להפתעתי הגדולה, אל גור ניגש אלי ושאל אותי "How are you doing Lior ? "

אמרתי לו – "וואו… זאת מחמאה גדולה עבורי שאתה בגלל זוכר אותי"

הוא ענה – "לא רק שאני זוכר, אני מספר על הרעיון שלך לעיתים קרובות ובזכותך הקדשתי פרק שלם לחכמת המונים בפוליטיקה בספר החדש שאני כותב".

בשלב הזה שוב הבכתי את עצמי. עמדי נבוך וגמגמתי משהו לא ברור. לשמחתי הוא עבר לספר על הניסיון שלו בחכמת המונים לקידום האג'נדה החברתית שלו. היתה שיחה מרתקת.

IMG_1470

השעה כאן 22:15. אני בשיא אפקט הג'ט לך בתקווה שמחר לא אהיה חייב לשתות אספרסו כפול כל שעתיים.

ד"ש חם לכל החברים בארץ 🙂 אמשיך לעדכן מחר.