סיכום היום השלישי ב-TED 2013

נכתב בתאריך 28/2/2013 בשעה 10:29 מאת ליאור

מדהים. פשוט מדהים מה שקורה כאן.

אני אנסה לכתוב בקצרה על חלק מהחוויות שעברו עלי היום אבל אני מתנצל מראש שזה רק על קצה המזלג.

נתחיל בהרצאות. מעל 20 הרצאות, חצי מהן מעולות והחצי השני השאירו אותי פעור פה, ממש כך.

כמו ההרצאה של ג'ק אנדראה בן ה-15 (!) שפיתח בדיקה פורצת דרך לגילוי מוקדם של סרטן הלבלב. כמעט כל מי שהיה בסביבה שלו צחק עליו כשהוא סיפר מה הוא עושה. כאשר הוא פנה לפרופ' ברחבי ארה"ב, הם קראו לו משוגע. כנגד כל הסיכויים, הילדון הזה הצליח להציג פריצת דרך מדעית מעוררת השראהץ

clip_image002[4]

מרי ג'ו ג'ספן, נוירולוגית, שהראתה איך באמצעות שיפור הרזולוציה של מכשירי fMRI, אפשר לתרגם מחשבות לתמונות. כלומר – אם מישהו יחשוב על תמונה של כלב, המחשב יפענח את המחשבה ויציג תמונה של כלב. מדהים…

clip_image004[4]

טיילור וילסון בן ה-18, בנה כור גרעיני כבר בגיל 14. עכשיו, "לעת זקנה", הוא סיפר על תחנת הכוח שהוא בונה לייצור אנרגיה גרעינית בטוחה.

clip_image006[4]

סרגיי ברין הציג את ה-Google Glass (למי שלא ראה, הנה וידאו שמציג קטעים אמיתיים שצולמו באמצעות המצלמה שנמצאת במשקפיים).

ההרצאה שלו גרמה למשתתפים לחשוב דווקא על הצד השלילי של המשקפיים. אם היום ברור לנו כאשר האדם שמולנו מסתכל בטלפון הנייד ומרוכז במשהו אחר, עם המשקפיים אפשר יהיה לאבד ריכוז באופן חולני…

clip_image008[4]

אמנדה פלמר, השאירה עלי את הרושם הגדול ביותר.

זמרת שהראתה כיצד באמצעות Crowd-sourcing היא יוצרת, מופיעה ומתמסרת לקהל. במקום לדרוש מאנשים לשלם עבור המוסיקה שלה, היא הראתה איך אפשר וצריך פשוט לבקש יפה.

clip_image010[4]

ועכשיו וידוי קצר, אבל רק אם אתם מבטיחים לא לצחוק עלי. היום בכיתי בהופעה של נגנית כינור.

ג'י-הי פרק, כנרית וירטואוזית עם סיפור חיים יוצא דופן במרכזו דיכאון שכמעט והוביל להתאבדות. איכשהו היא הצליחה באמצעות הנגינה על הכינור להעביר את התחושות שלה ולפגוע לקהל ישירות בלב.

clip_image012[4]

היו עוד עשרות הרצאות מרתקות, מופעי ריקוד, פעלולים ועוד ועוד ועוד…

בהפסקות המשכתי לפגוש אנשים מרתקים. את חלקם הכרתי לראשונה ואת חלקם רבים מכם מכירים, כמו ממציא ה-World Wide Web, טים ברנרס לי, מריסה מאייר והקומיקאי ג'ים קארי.

את ארוחת הצהריים ביליתי עם המרצה הטובה ביותר בעולם לטעמי, Brene Brown (למי שלא ראה את ההרצאות שלה – צפייה חובה). למדתי ממנה כל כך הרבה וגם הסמקתי לא מעט מהמחמאות שלה.

clip_image014[4]

בערב עזבתי את Long Beach ונסעתי ל-Santa Monica. הוזמנתי להעביר שם הרצאה לקבוצה של כמה מאות יזמים במקום שמארח ומטפח יזמות שנקרא Cross Campus.

זה היה ערב פשוט קסום ומרגש.

clip_image016[4]

בקיצור, כמו שאתם יכולים להבין, אני מרחף אי שם בעננים, נהנה בצורה בלתי רגילה.

אבל כמו כל דבר טוב, אוטוטו זה נגמר. מחר היום האחרון 🙂