נכנסו לי ללב

נכתב בתאריך 1/6/2016 בשעה 17:22 מאת ליאור


אתמול התמזל מזלי לעבור את אחת החוויות המרגשות ביותר שעברתי אי פעם בהרצאות.

זה התחיל לא טוב. מאוד לא טוב.

המקום: מתנ"ס בפתח תקווה. השעה: שמונה בערב.

הגעתי עייף מאוד אחרי יום עמוס פגישות והרצאה נוספת בשעות הבוקר.

הגורם המזמין היה עריית פתח תקווה – המח' לעבודה סוציאלית קהילתית. לא הבנתי בדיוק מה מהות האירוע ומי הקהל.

כאשר הגעתי לרחבת הכניסה, יונה התפנתה עלי ו-"חבילה" עסיסית נחתה לי על החזה.

20160531_194727 (660x371)

ניקיתי מהר את הקישוט ונכנסתי לאולם.

הגעתי מוקדם כדי לחבר את מחשב והאולם היה כמעט ריק. למעט קבוצה של אנשים שישבו בשקט בשורות הראשונה. המארגנת בירכה אותי לשלום, הצביעה עליהם ואמרה "יש כאן קבוצה של בני העדה האתיופית. הם מאוד נחמדים אבל חלקם לא מבין עברית".

לא מבינים עברית? מה קורה כאן? אני לא יודע אמהרית!

20160531_193306 (1) (660x352)

ואז האירוע התחיל. מדובר בכנס הוקרה לפעילים חברתיים מהמנהיגות המקומית אשר פועלים בהתנדבות למען תושבים שזקוקים לעזרה. מסייעים לנשים למצוא עבודה, מסייעים לעולים חדשים, לאנשים עם מוגבלויות, ילדים עם קשיים מיוחדים ועוד.

הפעילים הם תושבי העיר, חלקם מתמודדים עם קשיים בעצמם ועדיין בחרו להתנדב באופן קבוע כדי לעזור לאחרים. אנשים שיש משמעות כל כך גדולה וחשובה למה שהם עושים.

מהרגע שעליתי לבמה נוצר חיבור שקשה לתאר במילים. הם התמסרו, צחקו, השתתפו, הרעיפו המון אהבה ולא נתנו לי לרדת מהבמה. למדתי על בני העדה האתיופית שמתנדבים בגישור ויישוב סכסוכים ועל פעילים רבים נוספים.

אחרי שסיפרתי את הסיפור המוכר על השור, אחד מהמשתתפים אמר בקול "גם אני רוצה לעשות ניסוי". בחור מקסים בשם יאיר, עיוור עם כלב נחייה, שאל האם אסכים שנעשה ניסוי ונשאל את הקהל מה משקל הכלב.

הסכמתי בהתלהבות ויאיר עלה אט אט על הבמה ביחד עם כלב הנחייה שלו, מורגן. הניסוי עבר בהצלחה ויאיר זכה למחיאות כפיים סוערות.

WhatsApp-Image-20160531 (660x362)

סיפרתי להם שבד"כ אני מוזמן להציג בפני בכירים בארגונים גדולים. אנשים שעובדים בד"כ במטרה לסייע לארגון להרוויח כסף. רבים מהם מספרים לי אחרי ההרצאה שהם מחפשים לעשות משהו עם משמעות.

למתנדבים בקהל היתה תחושת שליחות ומשמעות גדולה יותר מרוב האנשים שאני מכיר וזאת מתנה גדולה.

שולי ביתן היא זו שמובילה את הפעילות. אישה מעוררת השראה שצריכה לזכות לדעתי באות הנשיא למתנדב. היא עומדת לצידי ביחד עם הצוות שמוביל את הפעילות ברחבי העיר.

WhatsApp-Image-20160601 (660x370)

תודה לכל מי שהיה בערב הקסום אתמול.

נכנסתם לי ללב.

וכנראה שיונים באמת מביאות מזל טוב…