דברים שלמדתי לגבי החיים על יאכטה

נכתב בתאריך 24/5/2018 בשעה 9:39 מאת ליאור

בתחילת החודש טסתי לאתונה שם עליתי על יאכטה בה הפלגתי במשך שבוע בין האיים במפרץ הסארוני כחלק מהלימודים לקבלת רישיון סקיפר. בהמשך צרפתי סרט קצר שערכתי בעקבות ההרפתקה הזאת.

באחת המרינות, עגנה לידנו יאכטה ובה זוג בריטי נחמד. הם עזבו את הבית, המשפחה והקריירה ועברו לגור על סירה שרכשו. ב-6 השנים האחרונות הם חיים את החלום שלהם ומפליגים מסביב לעולם.

הייתי סקרן לשאול אותם איך הם הגיעו להחלטה הזאת ומה לומדים מי שחיים בהרפתקאה מתמדת. אז ביקשתי רשות לשאול אותם כמה שאלות והם הסכימו בשמחה. דילגתי מעל המעקה אל עבר היאכטה שלהם והנה תמצית השיחה שקיימנו.

ראשית, תכירו את פול ולוריין. זוג בריטי נחמד שמפליג מזה 6 שנים ברציפות על הסריה Freya of Wight הקרויה על שם אלת האהבה הנורדית, Freya.

מה גורם לזוג נשוי לעזוב הכל ולצאת להפליג מסביב לעולם?

"חיינו חיי משפחה רגילים לגמרי אבל יום אחד, תוך כדי חגיגת יום הולדת מיוחדת, החלטנו להפליג מסביב לעולם. לעולם לא היתה לנו יאכטה ולא הפלגנו יותר מאשר ליום אחד אבל החלטנו לא לתת לזה לעצור אותנו. תמיד אמרנו לעצמנו "עוד 5 שנים נעשה את זה". יבוא יום שבו נצא לפנסיה ואז זה יקרה. אבל אז רצה הגורל וכמה קרובי משפחה וחברים שלנו חלו ונפטרו. החלטנו לא להמתין יותר וללכת אחרי החלום שלנו. עשינו רשימה של כל מה שצריך לעשות ומצאנו לכל נושא את התשובה המתאימה. במשך שנתיים תכננו ולמדנו. עשינו רישיון סקיפר, קנינו סירה קטנה ויצאנו להפלגות קצרות כדי ללמוד ולהשתפר. אחרי שצברנו ניסיון ובטחון, קנינו את הסירה הנוכחית ושיפצנו אותה כך שתתאים לצרכים שלנו."

האם זה מתאים רק לאנשים עשירים?

"ממש לא. עזבנו את העבודה שלנו, מכרנו את הדירה שלנו, קנינו והשכרנו שתי דירות קטנות יותר. שכר הדירה מממן את כל מה שאנחנו עושים. תתפלא, אבל החיים על סירה הרבה יותר זולים מהחיים בעיר. אנחנו לא אנשים עשירים ולא צריך להיות עשיר כדי לחיות על יאכטה כמונו."

איך נראים החיים על יאכטה?

"אנחנו מחוברים לטבע. בים רואים כל הזמן צבים ודולפינים. מפליגים מיעד ליעד. לא תמיד הכל זוהר והחיים על סירה יכולים לפעמים להיות מאוד משעממים. כך קרה לנו שחיכינו במשך 30 שעות שתהיה רוח ונוכל להמשיך להפליג או להשקיע יום שלם במשימה פשוטה כמו כביסה. ההרפתקה הזאת מתאימה רק לזוגות שיכולים להיות 24*7 אחד עם השני."

מה עם המשפחה שלכם?

"הילדים שלנו כבר גדולים ויש לנו נכדים. הפרידה מהם היא הדבר הקשה ביותר. אנחנו עושים הרבה שיחות וידאו. בנוסף, כל כמה חודשים אנחנו טסים הביתה ופוגשים את הילדים והנכדים שלנו. ואז אנחנו חוזרים לסירה שלנו וממשיכים לחיות את החלום שלנו."

אפשר לקרוא את הבלוג שלהם בקישור הזה.

לסיום, הנה סרט שערכתי בעקבות ההפלגה וההרפתקה שעברתי.